Mumie

17. února 2008 v 10:50 |  × Mumie
Tenhle film miluju :-)
The Mummy
Dobrodružný / Akční / Horor / Komedie
USA, 1999, 124 min

Režie: Stephen Sommers
Ve starověkém Egyptě přistihl faraon svou milenku Anck-Su-Namun v náručí velekněze Imhotepa. Milenci ho zabili a pokusili se uprchnout. Imhotepovi se to podařilo, jeho milenka však neměla tolik štěstí a aby unikla strážím, spáchala sebevraždu. Imhotep ukradl ve městě mrtvých její tělo, než ji však dokázal s pomocí magické knihy vrátit život, byl dopaden a krutě potrestán tím, že byl zaživa mumifikován v sarkofágu s brouky skarabey. Legenda praví, že pokud by ho někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Roku 1926 pracuje v káhirském muzeu mladá knihovnice a nadšená egyptoložka Evelin Camanah.

Její bratr, lehkomyslný Jonathan jí ukáže rozkládací krabičku s mapou zaniklého Města mrtvých. Patřila dobrodruhovi Rickovi O'Connellovi, který prý zná cestu k legendárnímu místu. Toho se však právě chystají v místní věznici popravit. Evy se dohodne se zkorumpovaným ředitelem věznice a vymění Ricka za podíl na velkém faraonově pokladu, který je prý v Hamunaptře, Městě mrtvých, ukryt. Zanedlouho vyráží z Káhiry výprava, k níž se vedle Evy, Ricka a zadluženého Jonathana, přidá také ředitel věznice. Stejným směrem však vyráží také výprava Američanů doprovázených zkušeným egyptologem. Obě výpravy se snaží dosáhnout cíle jako první, současně se však musí společně bránit útokům strážců Hamunaptry, které vede Ardeth Bey. Ve městě mrtvých se výpravám podaří objevit nejen Imhotepův sarkofág, ale také truhlu s legendární knihou mrtvých. Evy se podaří knihu otevřít pomocí krabičky s mapou, nevědomky však přitom oživí Imhotepa. Výpravy jsou vzápětí napadeny hejnem sarančat a Ardeth Bey oznámí Američanům, že zlo bylo uvolněno a je potřeba najít způsob, jak ho zastavit dřív, než se stane neporazitelným a zničí celou zemi.
Rick chce okamžitě odjet, Evy ho však donutí zůstat. Podle ní musí napravit, co nevědomky způsobili a to znamená najít legendární Zlatou knihu boha Amu-Raa. Imhotep zabíjí jednoho člena americké výpravy za druhým a jeho moc roste. Když se mu podaří unést Evy, vydají se Jonathan, Rick a Ardeth Bey zpět k ruinám Města mrtvých a zatímco tu svádějí boj s oživlými mumiemi Imhotepových kněží, provádí velekněz nad spoutanou Evy rituál k oživení své dávné milenky Anck-Su-Namun. Jedinou nadějí na záchranu výpravy se stává Jonathan, který objeví Zlatou knihu. Dokáže v ní však číst a zachránit tak ostatní?
Obsazení:
Brendan Fraser
.. Richard O'Connell
Rachel Weiszová .. Evelyn Carnahanová
John Hannah .. Jonathan Carnahan
Arnold Vosloo .. Lord Imhotep
Kevin J. O'Connor .. Beni Gabor
Oded Fehr .. Ardeth Bay
Jonathan Hyde .. Dr. Allen Chamberlain
Bernard Fox .. Kapitán Winston Havlock
Erick Avari .. Dr. Terrence Bey
Stephen Dunham .. Pan Henderson
Corey Johnson .. Pan Daniels
Tuc Watkins .. Pan Burns
Patricia Velazquezová .. Anck Su Namun
Carl Chase .. Hook
Mohammed Afifi .. Hangman
Abderrahim El Aadili .. Camel Trader
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 michaela michaela | 17. května 2008 v 9:48 | Reagovat

tuto knihu mohu doporucit

2 lolo lolo | 23. listopadu 2008 v 19:27 | Reagovat

hele ja myslim že to město mrtvých se menuje hamunaptra

3 Anch-su-namun☺ (admin) Anch-su-namun☺ (admin) | 12. prosince 2008 v 17:10 | Reagovat

jj dík za upozornění, opravím to

4 Renat Renat | E-mail | 9. února 2012 v 17:48 | Reagovat

Nejlepší!♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama