Rachef

5. ledna 2008 v 9:51 |  × Stará říše
Rachef, též Chefren nebo Chafre, byl faraonem 4. dynastie. Vládl přibližně v letech 2572/2522-2546/2496.

Rachef byl synem Cheopse, stavitele Velké pyramidy v Gíze, a královny Henutsen. Měl několik bratrů, nejznámějším z nich byl Radžedef. Rachef měl několik manželek, k nejznámějším patří Chamerernebti I., Hetepheres II. a Meresanch III. Jeho nejznámějším potomkem je Mykerinos, který se později stal faraonem a nechal si postavit nejmenší pyramidu v Gíze.
O Rachefově vládě toho není příliš mnoho známo. Na trůn nastoupil po svém bratrovi Radžedefovi, historikové Manehto a Herodotos jej však považovali za nástupce svého otce Cheopse. S největší pravděpodobností vládl podobným způsobem jako jeho otec, tedy jako nikým a ničím neomezený despota. Podobně jako on si i Rachef vysloužil podle egyptských tradic velmi špatnou pověst. I přesto ale vládl velmi dlouho, okolo 60 let, sídlil v Memfidě.
Rachef se do historie zapsal hlavně díky své hrobce, jeho pyramida je totiž druhou největší, která kdy byla v Egyptě postavena a která zde stojí dodnes. Nachází se na pohřebišti v Gíze společně s Chufuovou a Mykerinovou. Dosahuje výšky 143,7 metru. V blízkosti pyramidy se nachází slavná Velká sfinga, jíž Rachef propůjčil svou tvář.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama