Nové ocěnění pyramid

27. ledna 2008 v 12:33 |  × Egypt NEWS
Společnost World Travel Awards (WTA) zvolila v prosinci roku 2007 pyramidy v Gíze největší světovou atrakcí. Volba proběhla na 14. výročním ceremoniálu konaném v Beaches Turks and Caicos Resort and Spa v karibské oblasti. Úspěch pyramid oznámila Jeho Excelence Faruk Hosni, egyptský ministr kultury.

Dr. Zahi Hawass, generální tajemník Nejvyšší rady pro památky Egypta (SCA), řekl, že se jedná o velmi prestižní, které je jakýmsi Oskarem turistického průmyslu. Řekl také, že pro pyramidy v Gíze hlasovalo na internetových stránkách WTA přes 167 000 cestovních a dopravních kanceláří a 160 turistických organizací z celého světa.
Společnost WTA byla založena v roce 1993 s cílem uznávat a odměňovat vynikající výsledky ve světovém cestovním a turistickém průmyslu. Tyto ceny jsou obzvláště ceněny, neboť oceněného volí profesionálové v oboru po celém světě. WTA jsou se udílejí ve více než 1000 kategoriích a ceremoniálu se účastní vrcholní manažeři úspěšných společností.
Dr. Hawass zdůraznil, že tato cena je důraznou odpovědí na tvrzení, že by pyramidy v Gíze neměly patřit mezi nových sedm divů světa, jejichž volba proběhla loni v červenci pod patronací organizace, která nemá žádné spojení ani s archeologií, ani s turistikou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danda Danda | Web | 27. ledna 2008 v 14:14 | Reagovat

Tak aspoň něco, když už není mezi novými Divy světa:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama